Kuchyně

Pořádná kuchyně znamená kromě jiného i kvalitní nádobí. Čím se takové nádobí odlišuje od běžně dostupného? Sice bývá trochu dražší, ale je určeno pro časté vaření, pečení, smažení, dušení či grilování a počítáme u něj s dlouhou životností. Když si totiž na nějaké nádobí zvykneme, určitě se nám po nějaké době nebude chtít zkoušet zase jiné a znovu prověřovat všechny osvědčené a zažité postupy.

Dalším požadavkem je pochopitelně zdravotní hledisko, kvalitní nádobí nesmí uvolňovat žádné nežádoucí látky, vítané je i rychlé vedení tepla, které umožní zkrátit čas přípravy surovin a současně spolu s nepřilnavostí usnadní práci v kuchyni. Oceníme určitě i možnost používání minimálního množství tuku nebo oleje a snížení spotřeby energie. Tak to by byly požadavky, je jich docela dost, nezdá se vám? Přesto ale existuje osvědčené a spolehlivé nádobí, které zmíněným podmínkám bez problému vyhoví.

Možná už jste uhodli, ano, jedná se o kvalitní, značkové litinové nádobí od švédské firmy Skeppshult. Tradice ruční výroby při zachování originálních postupů je zde udržována už od roku 1906 a drží si stále vysoký standard. Čistou, ručně odlévanou litinu u některých modelů doplňuje průhledné skleněné poklice (hrnce na vaření, pekáče) a dřevěné rukojeti (klasické i grilovací pánve, lívanečníky, pánve wok), tedy přesně to, co potřebujete do vaší kuchyně.