Grilovací pánev

Grilovací pánev je vlastně pánev se speciálně tvarovaným dnem určená právě pro grilování. Grilovací pánev bývá nejčastěji z litiny, což je ideální materiál díky svým vlastnostem, kdy skvěle akumuluje teplo a nevyžaduje tolik tuku díky nepřilnavému povrchu a hlavně se při vyšších teplotách neodpařují žádné látky. Grilovací pánev využijí jak profesionální kuchaři, tak i hospodyňky v běžné domácnosti. V našem e-shopu najdete kvalitní litinové grilovací pánve značky SKEPPSHULT, což jsou pánve z originální švédské litiny.

Proč právě litinovou grilovací pánev Skeppshult? Je totiž všestranná, lze ji využít při grilování na zahradě stejně jako pro přípravu grilovaných lahůdek doma, pokud nám počasí právě moc nepřeje. Stejně dobře ji tedy můžeme používat na dřevěném uhlí, položit na grilovací rošt nebo umístit na plynový sporák, indukční desku nebo elektrický vařič.

Z grilovací pánve nám neodkapává do žhavých uhlíků tuk a šťáva z masa nebo jiných připravovaných surovin, vyhneme se tedy kouři a zápachu, navíc nepřijdeme o výpek a díky vroubkovanému profilu se suroviny nepřipékají ani při použití malého množství tuku. Grilovací pánev je vhodná i na zeleninu, ryby, sýry nebo houby, fantazii kuchaře se prostě meze nekladou.