Apetit

Slovo apetit zná určitě každý a stejně tak i pocit, který je s ním neoddělitelně spojen. Mít pořádný apetit znamená chuť na jídlo (případně i na něco jiného, ale tady se budeme věnovat tomu jídlu) a uspokojit svůj apetit je tím pádem touhou každého strávníka, natožpak labužníka. Někdy dostaneme chuť na sladké, jindy na porci masa s knedlíkem a omáčkou, výjimkou nebývá ani pořádný apetit na ostrá jídla nebo něco neobvyklého na pohled i na chuť, ne nadarmo se říká, že každý má jiné choutky a vkus.

Abychom svůj apetit správným způsobem uspokojili, je třeba zvolit správný recept, čerstvé suroviny a samozřejmě i vhodné kuchyňské náčiní. Ať už vaříme sami nebo nám lahodné menu připravuje manželka či profesionální kuchař, skvělých výsledků lze vždy dosáhnout s litinovým nádobím od švédské firmy Skeppshult, vyráběným s dlouholetou tradicí klasickou ruční prací.

Závěrem si tedy můžeme popřát tradičně po česku "dobrou chuť", nebo to vyzkoušet i v několika světových variantách, kde se termín APETTIT objevuje, například po francouzsku - "Bon appétit", v Německu se používá "Guten Appetit" a v Bulharsku "добър апетит"! Tak ať vám chutná, uspokojte svůj apetit!